25 aprilie 2024, 1:08

Anul începe bine pentru handbalul românesc! Victorie pentru fetele de la CSM București

Anul 2020 a început cu o victorie în handbalul feminin.

În etapa a șaptea a Ligii Naţionale de handbal feminin, CSM Bucureşti a învins-o pe CSM Slatina cu scorul de 29-27 (14-11).

Meciul s-a jucat în deplasare, iar gazdele au condus în primele zece minute, chiar şi cu 6-3 (9). Vicecampioana a revenit în meci după patru goluri consecutive, iar la pauză a avut un avans de trei goluri, 14-11.

Fetele de la CSM Bucureşti s-au impus fără probleme. Cristina Neagu a marcat 7 goluri, Dragana Cvijic 6, Elizabeth Omoregie 5, Itana Grbic 4, Crina Pintea 4, Iulia Curea 3.

În topul clasamentului, pe primul loc se află SCM Râmnicu Vâlcea, cu 28 puncte, urmată de CSM Bucureşti, 25 puncte, SCM Gloria Buzău, 22 puncte, transmite agerpres.ro.

sursa foto: gsp.ro