26 aprilie 2024, 20:10

Atletă română, victorii în Cehia! Marina Andreea Baboi a câștigat proba de 150 de metri în cadrul reuniunii de la Cheb

Atleta Marina Andreea Baboi a obţinut victoria în proba de 150 metri şi a terminat pe locul al doilea la 60 m, marţi, în cadrul reuniunii de la Cheb. Competiția a avut loc în Cehia, informează Agerpres.

Performanțe pentru Marina Andreea Baboi

La 150 m, Baboi a câștigat cu timpul 17 sec 53/100, fiind urmată de Klara Seidlova, 17 sec 56/100, şi Tereza Petrzilkova, 18 sec 12/100. La 60 m plat, Baboi a fost cronometrată cu timpul de 7 sec 37/100, fiind devansată de cehoaica Seidlova, 7 sec 34/100. La Domazlice, Marina Andreea Baboi a câştigat proba de 100 m plat, conform Agerpres.

Atleta, încântată de reușitele din Cehia

Am luat startul în probele de 60m (7.37s) și 150m (17.53s), ocupând a doua și respectiv prima poziție în cadrul acestor probe. A fost o experiență absolut minunată, un concurs extraordinar și o atmosferă ce m-a făcut să mă simt ca acasă.”, a scris românca pe Facebook.

🇨🇿🥇GOLD and SILVER in Cheb today🥈🇨🇿•Al doilea concurs la care am luat startul in Cehia s-a încheiat cu noi succese. Am…