26 aprilie 2024, 6:16

Echipa României pe podium la campionatul de lupte greco-romane „Henri Deglane”

Sportivii români au reuşit trei clasări pe podium la greco-romane, duminică, la Grand Prix-ul de lupte ”Henri Deglane” de la Nisa (Franţa), potrivit paginii de Facebook a Federaţiei Române de Lupte, citează Agerpres.ro.

Florin Tiţa s-a clasat pe locul al doilea la cat. 55 kg, Vlad Mariea a ocupat locul al treilea la cat. 77 kg, iar Lenard Berei a fost şi el tot pe trei la cat. 130 kg.

Vineri, în prima zi de competiţie, la feminin, Andreea Beatrice Ana a ocupat primul loc la cat. 53 kg, Adina Popescu s-a situat pe poziţia secundă la cat. 65 kg, iar Kriszta Incze a fost a treia la cat. 62 kg.

Sâmbătă, la lupte libere, Maxim Vasilioglu (cat. 74 kg) a ocupat locul al doilea, ca şi Omar Nazhmudinov (cat. 79 kg), în timp ce George Bucur s-a clasat pe locul al treilea la cat. 65 kg.

Sursă Foto: Agerpres