Recent, o știre despre Hennes&Mauritz AB (H&M) anunța că magazinul va lansa o experiență de cumpărături tridimensională în metavers. Cu toate acestea, conform ultimelor clarificări de la directorii companiei H&M, nu a fost altceva decât o păcăleală.
Compania de realitate virtuală CEEK a publicat pe Twitter un videoclip cu magazinul virtual H&M, care a încântat oamenii:
Shopping in the #metaverse with $CEEK
Concept VR store presented to @hm by #CEEK Creating mainstream use cases for $CEEK + scaling #Virtualreality beyond games. #VRAPP #CEEKVR #NFT #VR #CEEKVenues
👉🏽 More at https://t.co/oAvCTgp2Bk pic.twitter.com/OI4BFkyUAw— Ceek (@CEEK) December 7, 2021
Știrile au menționat în continuare detalii despre magazin și despre modul în care utilizatorii pot cumpăra haine virtuale folosind dolari CEEK și ulterior pot comanda aceleași articole și din magazinele fizice H&M. Cu toate acestea, un purtător de cuvânt al companiei suedeze a negat toate aceste afirmații.
CEEK a revenit pe Twitter și a împărtășit o clarificare conform căreia magazinul virtual din clip a fost doar un concept care a fost prezentat oficialilor de la H&M.
Hi Ceekers🤩 As stated in post below, the @hm store in the #Ceek #metaverse was just a concept that was presented to H&M and not an actual virtual store yet. We are in discussions with people at H&M to make this a reality, but this is not something that’s a reality as of now. https://t.co/TEmNpoF0Ki
— Ceek (@CEEK) January 3, 2022
Însă CEEK continuă discuțiile cu H&M și, probabil, în curând vom afla când va avea loc lansarea oficială a magazinului din metavers.
Comentariile sunt oprite pentru acest articol