29 martie 2024, 16:33

Marți, EURO 2020. Optimi: Anglia – Germania și Suedia – Ucraina

EURO 2020: Optimile de finală continuă cu două partide extrem de interesante, una dintr ele bună oricând de o finală CE sau CM. Ne referim evident la Anglia – Germania.

Ce meciuri avem?

Ora 19.00, Wembley Stadium: Anglia – Germania

Ora 22.00, Hampden Park:  Suedia – Ucraina

Ambele partide vor fi transmise de ProTV.

Anglia – Germania este partida vedetă a zilei. Anglia este ușor favorită cu un 2.45 la Betano, în timp ce Germania merge pe o cotă de 3.00.

Anglia pare în formă mai bună, deși, să fim sinceri, ne-am cam obișnuit să-I criticăm pe nemți pentru rezultatele proaste, ca apoi să avem surprize majore.

Cele două echipe s-au întâlnit ultima dată în 2017, și a fost 0-0. Dintre ultimele șase partide 3 au fost câștigate de Germania, 2 de Anglia, un meci egal. Putem vedea partide de un gol sau partide în care se marchează mult cum au fost cele din 2016 și 2010 (5 goluri).

Partida a doua pune față în față Suedia și Ucraina. Suedezii sunt ușor favoriți cu 2.37, dar și cei din Ucraina au șansa lor, 3.25.

Partidele de azi vor da ultima partidă a sferturilor. Învingătoarea Anglia – Germania va juca în sferturi cu învingătoarea Suedia – Ucraina.