24 aprilie 2024, 5:02

Tenismenă româncă, calificată în sferturile probei de dublu la Jurmala

Perechea formată din jucătoarea română de tenis Irina Maria Bara şi slovena Dalila Jakupovic s-a calificat în sferturile de finală ale probei de dublu din cadrul turneului WTA din Letonia, după ce a câştigat în faţa echipei formate din venezueleanca Andrea Gamiz și argentinianca Paula Ormaechea, potrivit Agerpres.

Perechea formată din Irina Bara şi Dalila Jakupovic a obţinut victoria într-o oră şi 32 de minute, după ce meciul a fost întrerupt din cauza întunericului la 4-2 în setul al doilea şi mutat pe terenul principal. Românca şi partenera ei au câștigat un cec de 1.468 euro şi 60 de puncte WTA la dublu, potrivit Agerpres.

Competiția se desfășoară în Jurmala, unul dintre cele orașe independente din Letonia.

Sursă cover foto: bihon