5 mai 2024, 16:32

Răzbunare istorică: Am cucerit Turcia. Atleţii români au obţinut cinci locuri pe podium la concursul Istanbul Indoor Cup

Sportivii români au participat la concursul Istanbul Indoor Cup, desfăşurat în Turcia, unde au reușit cinci clasări pe podium.

La proba de 400 m Andrea Miklos s-a impus cu timpul de 52 sec 37/100, fiind urmată de compatrioata sa Camelia Gal, 52 sec 66/100.

La competiția de triplusalt Elena Andreea Panţuroiu a adus victoria cu 13,49 m.

La 1.500 m feminin, Roxana Bîrcă a ocupat locul secund, în 4 min 13 sec 58/100, iar Claudia Prisecaru s-a clasat pe şase, în 4 min 29 sec 16/100, informează agerpres.ro.

Locul doi la 60 m garduri a fost câștigat de Anamaria Nesteriuc în 8 sec 24/100.

De podium au mai fost aproape și alți sportivi precum: Mihai Cristian Pîslaru, Robert Parge, Cătălin Tecuceanu, Andrei Toader, Cristina Iacoban.

sursa foto: Facebook