13 mai 2025, 7:28

Se apropie elefantFest. Reduceri de până la 50%

În perioada 24-30 octombrie 2022, elefant.ro va organiza cea de-a șasea ediție a elefantFest, cel mai mare târg de carte din România.

La eveniment participă cele mai importante 50 de edituri din țară, iar elefant.ro pune la dispoziția cititorilor și un catalog de peste 600.000 de titluri in limba engleză.

Reduceri de până la 50% la peste 30.000 de titluri vor fi aplicate în cele 7 zile ale târgului online de carte

30 de lansări sunt programate pe perioada evenimentului

Dintre noutăți: Gabor Mate – Mitul Normalității. Trauma, boala și vindecarea într-o cultură toxică, Michel Houellebecq – Anihilare, Rosie Walsh – Iubirea vieții mele, Anna Machin – De ce iubim? Noua știință din spatele celor mai strânse relații dintre noi, Colleen Hoover – Layla.

Adrian Dinu, Director Carte elefant.ro și organizatorul elefantFest: “Până acum, de la startul elefantFest, în urmă cu 3 ani, am reușit să venim în fața iubitorilor de lectură cu cele mai interesante noutăți editoriale, mai mult de 400 de întâlniri în spațiul virtual cu autorii lor preferați și astfel, să răsplătim cititorii fideli cu o porție generoasă de cultură în săptămâna elefantFest. Împreună cu editurile participante am pregătit și de această dată lansări de calibru și o diversitate enormă de titluri, dificil de întâlnit la un târg covențional. Sperăm să dăm astfel un impuls nou lecturii, capitol la care nu suntem printre fruntași. Din păcate, în România se consumă, conform calculelor elefant.ro, în medie 1,5 cărți pe an”.


ARTICOLE ASEMĂNĂTOARE

Comentariile sunt oprite pentru acest articol